Klub mladých diváků

Klub mladých diváků Vás zve na představení

Představení: V+W REVUE – J. Janků, P. Svojtka

Kdy: úterý 23. ledna 2018 od 15:00

Délka představení: 2:35


Kde: Divadlo ABC – Vodičkova 28, 110 00 Praha 1

Odjezd od školy: 13:00

Hudební revue, připomínající slavnou éru Osvobozeného divadla a předválečnou spolupráci jeho dvou legendárních protagonistů Jiřího Voskovce a Jana Wericha.

V roce 2015 uplyne 110 let od narození dvou velikánů českého divadla, klaunů, kteří se zapsali do srdcí mnoha diváckých generací, Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Protože dnešní Městská divadla pražská sídlí ve stejných prostorách jako někdejší Osvobozené divadlo, rozhodli se připravit hudební komedii, ve které se pokusí zmapovat předválečnou spolupráci této legendární dvojice. To vše se odehraje formou revue, tedy žánru, který byl dvojici V+W tolik vlastní. Těšit se můžete na specifický inteligentní humor, řadu písní Jaroslava Ježka ve zcela nových aranžích a chybět nebudou ani taneční výstupy, které ke každé revui neodmyslitelně patří.

Hrají: Veronika Gajerová, Barbora Janatková, Veronika Janků, Lucie Pernetová, Veronika Svojtková, Hanuš Bor, Vasil Fridrich, Pavel Juřica, Zbigniew Kalina, Radim Kalvoda, Roman Říčař

Režie: Petr Svojtka

Školní rok 2017/2018

„V průběhu školního roku Vám umožníme navštívit 4 divadelní představení za členský poplatek ve výši 430 Kč.

Členem může být pouze žák základní školy či víceletého gymnázia ve věku od 13 do 16 let, (žáci 8. a 9. třídy).

Cílem KMD je seznámit žáky a studenty s různými pražskými divadly napříč divadelními žánry. Členství v KMD je nejen finančně výhodné, ale umožní Vám návštěvu i méně dostupných představení, včetně zajištění vstupenek do vlastních rukou.

Informace o titulech včetně anotací k jednotlivým představením budeme posílat pedagogovi na Vaší škole, který vede KMD. Jeho prostřednictvím rovněž obdržíte vstupenky. Na něj se také obracejte v případě jakýchkoliv dotazů. Veškeré informace týkající se pravidel a fungování KMD naleznete na: www.klubmladychdivaku.cz

Těšíme se na Vás v hledištích pražských divadel.

Váš Klub mladých diváků“

Další informace a přihlášky dostanete u Mgr. Jitky Lidické, případně Ing. Michaely Rojdlové.

Již jsme viděli tato představení

5. prosince 2017: Čapek – Divadlo Rokoko

25. května 2017: Jak je důležité býti (s) Filipem (Indigo Company) – Divadlo pod Palmovkou

6. dubna 2017: Kleopatra – Divadlo Broadway

11. ledna 2017: Hon na jednorožce – Divadlo Minor

24. listopadu 2016: Evžen Oněgin – Divadlo ABC