Search
Close this search box.

II.A: Výsadba lípy

U příležitosti 100. výročí od založení samostatné Československé republiky se prvního listopadu 2018 naše třída II.A, spolu s dalšími žáky školy, zúčastnila výsadby lípy – českého národního stromu – na prostranství před budovou školy.

Po slavnostním zahájení paní Mgr. et Mgr. Gabrielou Havlůjovou za Magistrát města Kladna a paní ředitelkou školy Ing. Zuzanou Chvojkovou jsme zarecitovali báseň Zuzany Novákové „Listí na podzim“ a zazpívali píseň „Hej, meduli“. Nemohla chybět ani státní hymna, kterou jsme si vyslechli v podání žákyň naší školy.

Paní učitelka Mgr. Jitka Lidická zakončila zahájení recitací úryvku z Máje K. H. Máchy.

Potom jsme všichni přiložili ruku k dílu a dokončili výsadbu lípy s přáním, abychom se z ní mohli dlouho radovat, aby rostla do krásy. 

Zpracovala Mgr. Věra Chmelerová