Týden jazyků 2017

Stejně jako každý rok jsme i letos na naší škole oslavili týden jazyků. Nejlepší způsob oslavy zvolila skupinka vybraných žáků z osmých a devátých tříd, která pod vedením Mgr. Homoly a Mgr. Zborky jela na týdenní výjezd do Německa. Počasí jim přálo a cizích jazyků si určitě užili dosyta. Ale ani ti, co zůstali ve škole, se nenudili. V pondělí si šikovní spolužáci z IX.C pro děti z 2. – 8. třídy připravili krátké povídání v cizích jazycích, které se na naší škole mohou naučit. Navíc přidali i různé zajímavosti ze zemí, kde se těmito jazyky mohou domluvit. Věděli jste například, že v Anglii je trestným činem, když nalepíte na dopis známku s královnou vzhůru nohama? Ve středu pak děti mohly soutěžit v kvízu o Anglii, Spojených státech, Německu, Francii a Rusku. Za úspěšné splnění kvízu je pak čekala sladká odměna.

Zpracovaly Mgr. Hana Doležalová a Bc. Petra Štrbová

[lnt_gallery id=“19569″]

VII.B: Výroba a odpalování raketI.A a I.B: Naši prvňáčci v akci