IX.A a IX.B: Týdny mediálního vzdělávání

V rámci projektu JSNS Týdny mediálního vzdělávání jsme měli nevšední možnost setkat nejen s novinářskou propagandou v dokumentárním filmu Nic než lži, ale také s ukázkou novinářské etiky, profesionality a lidskosti v rámci besedy s novinářem, redaktorem časopisu Reportér. Setkání s Panem Novinářem Markem Šálkem bylo nevšední, lidské a inspirující pro všechny zúčastněné. Jsem moc ráda, že právě takové osobnosti máme možnost ve školách přivítat, pozitivní lidský a profesní vzor je nejen pro žáky našich devátých ročníků velmi důležitý. Taková akce opravdu má smysl! Děkujeme, že jsme mohli i v naší škole být součástí tohoto projektu společnosti Člověk v tísni a vedení naší školy, která tuto aktivitu podpořila.

Došlo také k milému a neplánovanému setkání s bývalým žákem naší školy a redaktorem ČT Sport panem Jiřím Kalembou, který si nejen o novinářské profesi a sportovním redaktorství povídal se žáky stylově – v tělocvičně. Dnešní setkání různých generací i typů mediálních sdělení bylo pro naše žáky jistě velkým zážitkem a nejen pro ně, jak dokazují fotky ze setkání pana redaktora Šálka a pana redaktora Kalemby v tělocvičně naší školy.

A jaké bylo dnešní pondělí 26. června 2017 pro deváťáky? Poučné, pohodové a taneční – fotky mluví za vše – vrcholí totiž přípravy na vystoupení v rámci rozloučení se základní školou, které se koná 29. června 2017 v aule SPŠS a OA Kladno od 17:00 hodin.

Zpracovala Mgr. Šárka Eisová

[lnt_gallery id=“19078″]

I.B: Pasování na čtenáře (červen 2017)I.A: Farma Hedecko