IX.A a IX.B: Poslední školní výlet

Poslední školní výlet společně strávili žáci 9. ročníků v Konstantinových Lázních. Program výletu však nebyl „lázeňský“, ale byl nabitý aktivitami nejen poznávacími, ale i sportovními. Navštívili jsme hrad Krasíkov, skoro jsme vyšplhali až na Ovčí vrch s rotundou. Jeli jsme Bezdružickou lokálkou do Stříbra a zvládli jsme všichni i přestup na nádraží v polích – Pňovany zastávka. Velmi nevšedním zážitkem byla i cesta po starém kamenném mostě přes řeku Mži, kde stojí unikátní památka – mostní branka (takto zachovalé jsou jen 2 v Evropě – ve Stříbře a na Karlově mostě v Praze). V parném dni nám bylo fajn ve stříbrském podzemí, jehož prohlídka je součástí Hornického skanzenu.

A co bylo na výletě nejlepší? Jeho účastníci! Naši deváťáci jsou ta nejbáječnější „parta“ správných kluků a holek, jakou si jen dovedete představit. Spolu sportovali, hráli tradiční i netardiční hry, tancovali, vyprávěli, smáli se… a i koupání bylo príma.

Teď už nás čeká jen to úplně poslední zvonění na konci školního roku. Všem našim deváťákům přejeme, aby jejich další studium bylo úspěšné a vždycky je u nás ve škole rádi uvidíme!

Zpracovala Mgr. Šárka Eisová

[lnt_gallery id=“18588″]

II.B: Výlet na zámek LoučeňII.B: Slévárna Nosek