Výlet do Anglie (květen 2017)

Cestovní deník: pátek 5. května 2017

Poslední den jsme věnovali prohlídce Londýna. Prohlédli jsme si katedrálu sv. Pavla, prošli jsme finanční čtvrtí City of London, kde jsme mimo jiné viděli Bank of England – nejstarší a nejznámější banku v Anglii, kde je uložen národní poklad. Přes London Bridge jsme přešli na pravý břeh Temže, kde kotví křižník Belfast. Poté jsme se po mostě Tower Bridge přesunuli k prohlídce samotného Toweru. Tam jsme mohli obdivovat královské korunovační klenoty, které se bohužel nesmí fotografovat, tak je v naší fotogalerii nenajdete. Cestu po městě jsme si urychlili jízdou nadzemní dráhou. K O2 Aréně, kde na nás čekal autobus, jsme se dopravili lanovkou Flying Emirates. Z kabinek se nám nabízel krásný výhled na východní Londýn, řeku Temži a samotnou O2 Arénu. Po posledních nákupech jídla jsme vyrazili na cestu k Eurotunelu a pak přes Francii, Belgii a Německo domů.

Celý zájezd se moc povedl, počasí nám přálo a děti byly moc spokojené.

Cestovní deník: čtvrtek 4. května 2017

Ráno jsme se neradi rozloučili s našimi úžasnými hostitelskymi rodinami v Colwyn Bay (některé děti chtěly zůstat o den déle, jiné týden a někteří se rozhodli, že se sem přestehují) a vyrazili jsme nazpátek směr Anglie. Cesta nám zabrala přes pět hodin, ale odměnou nám byla odpolední návštěva ve filmových studiích Warner Brothers Studios věnovaných natáčení filmů o Harry Potterovi. Večer jsme se vrátili do rodin v Londýně.

Cestovní deník: středa 3. května 2017

Třetí den jsme měli v plánu velký okruh po hradech, městečkach a přírodních krásach Severního Walesu. Cestou nám děti nadšeně vyprávěly o zážitcích z předchozího večera – s některými dětmi se rodiny byly projít u moře, s jinými hrály hry, na hudební nástroje a nebo si aspoň dobře popovídali. Potvrdilo se nam, že Velšané jsou opravdu pohostinní a vstřícní lidé. První zastávkou na dnešní cestě byly Swallow Falls (Vlaštovčí vodopady). Pak jsme vystoupali k nejvyšší hoře Walesu jménem Snowdon (1085 m n. m.) v národním parku Snowdonia. Potom jsme už autobusem pokračovali až k monumentálnímu hradu Caernarvon, kde byl princ Charles v roce 1969 korunován princem velšským. Po návštěvě hradu jsme pokracovali do městečka s nejdelším názvem na světě – Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – na ostrově Anglesey, do kterého jsme se dostali po mostě přes úžinu Menai. Překlad názvu tohoto městečka znamená zhruba „Kostel svaté Marie v roklině bílych lísek poblíž prudkého víru a kostela svatého Tysilia z červené jeskyně“. Po cestě zpět jsme se stavili ještě v městečku Conwy, opět s krásným gotickým hradem. Den plný zážitků jsme zakončili procházkou po mořském pobřeží a přístavním molu.

Cestovní deník: úterý 2. května 2017

Hned ráno jsme prejeli do Walesu, což nám zabralo asi 5 hodin. Odpoledne jsme strávili v malebném městečku Chester, kde jsme si prohlédli katedrálu a překrásné centrum města. Chester je známý svými patrovými domky s různými obchůdky. Na schodech jednoho z nich jsme udelali první hromadnou fotku. Pak jsme měli rozchod na nakupování. Večer jsme dorazili do městečka Colwyn Bay na pobřeží Irského moře, kde nás čekaly velšské hostitelské rodiny.

Cestovní deník: pondělí 1. května 2017

Zdravíme všechny z Anglie! Dorazili jsme v pořádku a už jsme všichni v rodinách.

Cesta trajektem probehla bez problémů, tentokrát ani nebyly velké vlny jako loni. Z Doveru jsme se vypravili do městečka Folkestone, kde jsme se prošli po centru a udělali první nákupy dárků. Potom jsme jeli do krásného zámku Leeds a v parku jsme bohužel pěkně zmokli, ale uvnitř hradu to bylo úžasné. Potom jsme se prošli i rozsáhlým zeleným bludištěm a po zámeckém parku. Brzy se zase ozveme…

V Anglii zpracovala Mgr. Veronika Mandlíková

[lnt_gallery id=“16013″]

Družina: Čarodějnický rejÚspěchy našich žáků: Okresní kolo v gymnastice (květen 2017)