Úspěchy našich žáků: Okresní kolo v gymnastice (květen 2017)

V pondělí 25. dubna jsme vyrazily (pouze v dívčí kategorii) na závody ve sportovní gymnastice (okresní kolo). Tohoto závodu jsme se účastnily podruhé a určitě ne naposledy. Závod se konal v kladenské Sokolovně. Za naši školu bojovala tři družstva. Tým ve II. věkové kategorii tvořila děvčata z 1. stupně, Anetka Dlouhá (V.A), Anička Navrátilová a Áňa Tatíčková , obě ze III.A. Ve III. kategorii startovaly žákyně sedmých ročníků: Bára Kušková, Róza Boumová, Madla Janoušková, Anita Polcarová, Terka Turecká, Hanďa Hofmanová, Verča Vortelová.

Nejdříve nastoupila děvčata z prvního družstva, která perfektně začala svůj boj na přeskoku, zvládla ho na výbornou, stejně jako cvičení na hrazdě. Poslední disciplínou byla prostná, kde všechny tři předvedly nejen povinné prvky, ale i cviky za bonifikaci, která nám pomohla i v konečném hodnocení škol, kde jsme získaly v této kategorii pro naši školu skvělé 2. místo.

Následovaly boje žáků a žákyň ve vyšších kategoriích. Holky braly závod vážně a bylo vidět, že na něj tvrdě trénovaly nejen v hodinách tělocviku. Po velkém boji se sice neumístily na medailových pozicích, ale o jejich výsledku v konečném pořadí rozhodly pouhé dvě desetiny v bodování a obsadily 4. místo, které je ale pro naši školu v gymnastice v této kategorii historickým úspěchem.

Bonusem bylo hodnocení našich závodnic v soutěži jednotlivců.

Anička Tatíčková vybojovala svým skvělým výkonem 1. místo a Róza Boumová skvělým a vyrovnaným výkonem ve všech disciplínách vystoupala na bronzovou příčku, 3. místo.

Holkám moc děkujeme za reprezentaci školy a doufáme, že příští rok svůj úspěch zopakují.

Zpracovala Mgr. Šárka Eisová

[lnt_gallery id=“16346″]

Výlet do Anglie (květen 2017)Úspěchy našich žáků: Matematická olympiáda (květen 2017)