VIII.A: Mystery Skype do Indie

Dnes jsme se s VIII.A vypravili v hodině angličtiny v rámci aktivity Mystery Skype do Indie. Že se jedná o Indii ovšem žáci vůbec netušili, protože je to vždy taková neformální soutěž mezi dvěma třídami kdekoli na světě, která dřív přijde na to, odkud ta druhá třída je. Takže jsme se střídavě (a samozřejmě anglicky) ptali a ptali (jako např. ležíte u oceánu? Jste z Afriky? atd.) a nakonec jsme Indii uhodli jen o chvilku dřív než oni Českou republiku. Pak už byl prostor na neformální otázky – jak dlouhé mají prázdniny, jak se řekne ahoj v jejich řeči, jestli mají všichni doma počítač, které sporty je baví, jakému fotbalovému klubu fandí atd. Oni nám ukázali jejich indické hudební nástroje, Matěj z naší třídy byl zvědavý na jejich hymnu, tak jsme si vzájemně zazpívali naše hymny, protože oni chtěli slyšet i naší. Taky jsme se bavili o tom, kolik je u nás a v Indii obyvatel – žáci VIII.A tipovali, že je Indů 20 milionů, tak je celkem šokovalo, když jim indičtí školáci prozradili, že to je krapet víc – 1,3 miliardy. Jágra ani škodovku bohužel neznali, tak jim aspoň naše děti vysvětlily, že slovo robot pochází z češtiny. Pak nás zkoušeli naučit pár indických vět – tedy abychom byli přesnější, v jazyce telugu, jednom z 18 oficiálních jazyků v Indii. Např. Ela unnaru – jak se máte? Bhojanam chesara – už jste obědvali? U nich totiž bylo o 3,5 hodiny více. My jsme je zase naučili „Jak se máš?“ a české „ř“ ve slově „dobře“.

Byla to moc zajímavá hodina, třeba si to zase někdy zopakujeme s nějakou jinou zemí.

Zpracovala Mgr. Veronika Mandlíková

[lnt_gallery id=“15753″]

II.A: O líné babičceII.B: O líné babičce