Oblékáme hada Edu

Vážení rodiče, prarodiče a další přátelé naší školy,

naše škola se účastní dopravní hry „Oblékáme hada Edu“. Jedná se o zábavnou a efektivní kampaň pro základní školy k podpoře udržitelného cestování jako je chůze, jízda na kole, cestování veřejnou dopravou nebo spolujízda pro cesty do školy.

Hry se můžete zúčastnit také vy. Pomozte prosím vašemu dítěti cestovat do školy udržitelným způsobem (pod dohledem nebo samostatně). Umožněte mu jít pěšky, jet na kole, použít veřejnou dopravu nebo spolujízdu autem s kamarádem místo individuálního dojíždění autem. Dovolte dětem zažít různé způsoby cestování do školy, možná to pomůže také Vašemu zdraví nebo dokonce ušetří nějaké peníze za cestování!

Proč se zapojit?

• Vaše dítě hraje tuto hru společně s jeho kamarády ve škole.
• Vaše dítě bude cestovat do školy zdraví prospěšným způsobem.
• Vaše dítě se naučí cestovat do školy bezpečně a udržitelně.
• Vaše dítě se naučí cestovat samostatněji.
• Hra může pomoci snížit dopravní zácpy v blízkosti školy.
• Pomůžete tím udělat prostředí kolem školy bezpečnější.
• Hra je zábavná pro Vás i Vaše dítě! Na konci hry čekají na děti zajímavé odměny.

O co se jedná?

Každý žák, který bude v průběhu kampaně cestovat do školy udržitelným způsobem, získá za daný den samolepku – „puntík“. Za udržitelné způsoby cestování je považována chůze, jízda na kole, autobusem, tramvají/metrem/vlakem nebo s využitím spolujízdy. Všechny samolepky se postupně lepí na velký plakát s dopravním hadem Edou, který je vyvěšen v naší škole. Cíl školy je splněn ve chvíli, kdy je celý had pokryt samolepkami. Jakmile se podaří hada polepit celého, žáci získají odměnu za splnění školního cíle kampaně.

Zpracovala Mgr. Eva Drechselová

IV.B: „Sosické hrátky“VI.C: Skupinová práce – přírodní krajiny světa