Úspěchy našich žáků: Republikové finále ve florbalu a exkurze do Plzně

22. března 2017 se žáci osmých ročníků zúčastnili exkurze do Plzně. Dopoledne nás čekaly 3 hodiny bádání, objevování a vlastně učení v Techmanii.

Odpoledne jsme se přesunuli do plzeňské haly TJ Lokomotiva, kde bylo ve 13:30 slavnostně zahájeno republikové finále SLZŠ ve florbalu, kam se tým složený z našich žáků 8. a 9. ročníků probojoval. Už jen účast ve finále je obrovským sportovním úspěchem našich žáků. Za neopakovatelné fanouškovské podpory v barvách školy kluci sehráli úvodní zápas s domácími florbalisty (v posledních letech byli plzeňští žáci vítězi republikové soutěže). Zápas jsme vyhráli a vstoupili tak velmi úspěšně do boje o postup do semifinále. I přes prohru v druhém zápase se našim klukům podařilo postoupit a ve čtvrtek nastoupili k semifinálovým zápasům.

To už fandila celá škola, protože ČT sport vysílala živé vstupy a přenos nejzajímavějších momentů semifinálových zápasů, ve čtvrtek ve škole to o přestávkách hučelo jako v úle: „Paní učitelko, už hráli? Kolik to je? Ještě není konec? Hrajeme o 3. místo! Routís dal gól!“ Kluci předvedli i v semifinále velmi kvalitní a bojovný výkon a na republikovém finále SLZŠ nakonec obsadili 4. místo, což je snad největší úspěch sportovní historie naší školy.

Velmi si vážíme toho, že kluci se v Plzni prezentovali i jako Kladeňáci, na této úrovni totiž už není důležité, z jaké školy jsou, ale že reprezentují i své město. A Kladno má být na co hrdé, v kladenských školách vyrůstají nejen sportovní naděje.

Velký dík patří ředitelce školy Ing. Zuzaně Chvojkové za nezištnou podporu této akce, všem rodičům, kteří pro školu „vychovali“ naše florbalové šampiony, panu učiteli Janu Zborkovi a Jiřímu Homolovi, kteří celou plzeňskou anabázi s kluky absolvovali a vedli je nejen k výkonům, ale i kultivované prezentaci naší školy a města. Ke zdaru a reprezentaci školy nemalou měrou přispěla rodičovská organizace Spolek rodičů Desítka a Magistrát města Kladna (Fond primátora města), protože díky jejich finanční podpoře jsme mohli pořídit 2 sady školních dresů, které právě v Plzni zářily v akci poprvé. Další poděkování patří také všem kolegům tělocvikářům našeho regionu (v bojích na nižších úrovních nám byly ostatní týmy skvělými soupeři při postupu až na republikové finále) a hlavní koordinátorce a organizátorce soutěží v nižších úrovních regionu paní učitelce Ondřejce Hynkové, která je naší regionální garantkou v Asociaci školní sportovních klubů.

A čím byla pro mně tato učitelská zkušenost přínosná? Tím, že se ve škole (kromě charitativních akcí) naplno projevila pospolitost a týmové nadšení, podpora těch nejlepších a společné prožívání cesty ke sportovnímu úspěchu. Pro mě tyto dva dny byly naše školní „Nagano“, děkuji všem, kteří se připojili k fandění, podpoře a organizaci.

Podrobné výsledky a videa z republikového finále si můžete prohlédnout na stránkách AŠSK a SLZŠ.

Zpracovala Mgr. Šárka Eisová

[lnt_gallery id=“15136″]

III.A, V.A a VII.B: ZooII.B: Březnová návštěva dětského oddělení knihovny na Sítné