IX.B: Čabárna

1. den

Zdravíme ze střediska ekologické výchovy Čabárna. Dýcháme zdravý vzduch, vzděláváme se, bloudíme po lesích, třídíme odpady a máme se fajn, deváťáci a osmáci.

2. den

Dnes po snídani nás čekal vzdělávací program Cesta PET lahve, byl velmi zajímavý, vyráběli jsme a likvidovali ropnou skvrnu, viděli jsme model skládky, odhadovali jsme, jak je to spoužíváním plastů v našich domácnostech, kolik jich spotřebujeme za týden a jaká je další využitelnost platových lahví jako tříděného odpadu.

Odpolední program jsme měli venku, bojovali jsme ve hře Pevnost Boyard, získávali klíče, indície, plnili jsme roztodivné úkoly a nakonec luštili, přemýšleli, kombinovali, až se jednomu družstvu podařilo získat kód k otevření truhly a vynosit celý ptačí poklad.

Před večeří jsme si zahráli s příslovími, některé originální verze, které při této soutěži zazněly, jsou hodny zamyšlení i úsměvu.

Oba večery byla diskotéka na přání, jednou vybírali a pouštěli písničky kluci, jednou holky, v devět vždycky zazněla melodie z večerníčku a hurá na kutě… no, moc jsme toho sice nenaspali, ale zato jsme si hodně popovídali, nasmáli se a vyřádili.

A teď už deváťáky čeká velmi intenzivní příprava na přijímací zkoušky a rozhodování o budoucí studijní cestě. Proto zakončením našeho vzdělávacího pobytu byla návštěva Veletrhu vzdělávání v Kladně.

Zpracovala Mgr. Šárka Eisová

[lnt_gallery id=“11822″]

Úspěchy našich žáků: Logická olympiáda 2016/2017 – základní koloII.A: Bojíte se rádi?