Týden jazyků 2016

„Bonjour, les enfants!“ … „Good morning, children!“ … „Здраствуйте, дорогие друзья!“… „Guten Tag, Kinder!“ … pozdravy, které zněly dnes napříč třídami prvního stupně.

V rámci Evropského dne jazyků, který připadá každoročně na 26. září a slaví se již od roku 2001, vysvětlili žáci druhého stupně svým mladším spolužákům nejen, jak je důležité se cizí jazyky učit, ale především ukázali, jak umí používat jazyky oni sami.

Delegace složená ze zástupců Francie (Tereza Kolaříková a David Viktora), Ruska (Veronika Gnothová a Sabina Nevzorová), Velké Británie (Adéla Hniličková) a Německa (David Routa a Tomáš Mrázek) v krátkých scénkách dětem předvedla, jak jednotlivé jazyky znějí a jak snadno lze obsah rozhovorů měnit, když se to umí. Mluvčí delegace (Alice Neradová a Johana Pastorová) spolu s vlajkonoši (Markéta Trešlová, Anna Holečková a Radim Kropáč) doplnili rozhovory základními fakty o jednotlivých zemích a dětem připomněli, že je na chodbách školy pro ně ještě připravena otázková soutěž. Tak uvidíme, na koho čeká sladká odměna.

Zpracovala Mgr. Markéta Kropáčová

[lnt_gallery id=“11160″]

Úspěchy našich žáků: Basketbalový turnaj ve Šmoulince 2016IV.B: Návštěva Pražského hradu