V.B: Malá Skála

Na konci školního roku se třída V.B vydala na čtyři dny do Malé Skály v Jizerských horách. V dopoledních hodinách jsme dorazili do útulného penzionu. Ubytovali jsme se a už jsme pospíchali na zábavu. V Malé Skále jsme si půjčili koloběžky a vyrazili do 6 kilometrů vzdálených Dolánek. Cesta byla po rovině kolem řeky Jizery a moc jsme si ji užili. Nazpátek jsme jeli vlakem. Poté nás čekala výborná večeře a volný program v herní místnosti, kde jsme měli k dispozici lezeckou stěnu, pingpongový stůl a stolní fotbálek.

Druhý den ráno nás čekala velkolepá snídaně a tak se nám dopoledne trochu posunulo. Rozhodli jsme se tedy, že zůstaneme v obci. Hráli jsme mnoho her, vykoupali se v řece a nakrmili kachny. Odpoledne jsme vyrazili na hrady Pantheon a Frýdštejn. Ušli jsme celkem osm kilometrů ale většinu do kopce. Po večeři jsme unavení ihned lehli a spali.

Třetí den nás čekal výlet, který jsme vyhráli za naše třídní stránky. Ráno nás čekal autobus a vyrazili jsme na cestu. Jako první jsme navštívili Pravčickou bránu. Vylezli jsme až nahoru, kde jsme si užívali krásný výhled. Poté nás čekal oběd a pěšky vzhůru na soutěsky. Šli jsme asi čtyři kilometry pěšky a pak se nalodili na Edmundově soutěsce. Jel s námi průvodce, který nám vyprávěl o historii soutěsek a ukazoval nám na skály, které vypadaly jako zvířata. Pak nás autobus převezl zpět k nám do penzionu. Byli jsme sice velice unavení, ale sebrali jsme všechny své síly a uspořádali skvělou diskotéku.

Poslední den jsme si naposledy užili velkou snídani a šli jsme balit. Pak jsme si zahráli pár her a vydali se na poslední procházku po Malé Skále. Cestou jsme utratili poslední peníze ve stánku se suvenýry. Po cestě nás přepadlo hrozné vedro a tak jsme usoudili, že se vykoupeme v řece v oblečení, jelikož jsme neměli v plánu se koupat a tak jsme neměli plavky. Pak jsme se šli převléknout, naobědvali jsme se a vyrazili domů.

Bylo to krásné zakončení školního roku a věřím, že na tento výlet budeme všichni dlouho vzpomínat.

Zpracovala Michaela Pokorná

[lnt_gallery id=“10187″]

VII.B a VIII.B: Školní výletPrvní školní den 2016