I.B: Toulcův dvůr

V pondělí 20. června 2016 čekal naši třídu I.B mimořádný den, školní výlet do Toulcova dvora. Místo, které se nachází na okraji Prahy a přece uprostřed přírody. Místo, které nás všechny vrací v čase. Je to starobylý statek, který se rozkládá na území pražské Hostivaře. Je neobvyklý nejen díky farmě a nádhernému přírodnímu areálu, ale také díky památkově chráněnému souboru budov, jejichž historie sahá až do středověku.

Přivítal nás déšť a vstřícné lektorky, se kterými jsme se dohodly na kombinaci mokré a suché varianty programu. Děti se dozvěděly něco ze života beránka a oveček. Například, že v malém výběhu žijí pohromadě jeden beran, dvacet ovcí a dvacet jehňat. Žáci poznali slovo kramle a vyzkoušeli si vytvořit kuličku s barevným překvapením z ovčí vlny. Mohli si prohlédnout výrobky z ovčí vlny.

Mezitím venku přestalo pršet a celá třída se vydala za dalšími zvířátky do přírody. Děti si prohlédly krávy, kozy, ovce, husy, slepice, prase a poštovní holuby. Dokonce se šly podívat do příbytku některých zvířat.

Po skončení programu jsme se těšili na oběd a hodné paní kuchařky nám připravily jahodovou bublaninu jako pozornost Toulcova dvora. Před obědem zbyla chvilka času na proběhnutí a krátkou volnou zábavu. Po obědě, povídání a hraní jsme šli navštívit mokřad. Všichni chtěli pozdravit vodníka, kterého jsme s paní vychovatelkou ve dvoře kdysi potkaly. Dnes jsme to štěstí neměli, ale některým dětem se zdálo, že ho zahlédly pod hladinou rybníka. Pán lesa nám připravil slalom a zajímavou kládu, kterou musely všechny děti přejít.

S dobrou náladou a sluníčkem v zádech jsme se vrátili zpět do areálu dvora, kde si děti na závěr nakoupily dárečky na památku. Zážitků jsme měli všichni hodně a tak nastal nejlepší čas na rozloučenou. Třeba se ještě někteří vrátí se svými rodiči, aby jim ukázali kouzelný prostor plný zvířecích i pohádkových příběhů.

Zpracovala Mgr. Hana Drvotová

[lnt_gallery id=“9667″]

I.A: Celodenní výletII.A: Hrusice