II.B a III.A: Zámek Ploskovice

Dnes se společně s III.A vypravila naše třída II.B na krásný školní výlet na zámek Ploskovice – letní sídlo posledního korunovaného českého krále Ferdinanda V. Habsburského.

Zámek Ploskovice nechala vystavět jako letní rezidenci velkovévodkyně Anna Marie Františka Toskánská v první čtvrtině 18. století. V polovině 19. století se zámek stal soukromou rezidencí císaře Ferdinanda V. Habsburského. Při této příležitosti byl zámek zvýšen o patro a celkově upraven. Na úpravě zámku pro císaře se velkou měrou podílel jeden z nejlepších českých malířů a dekoratérů 19. století Josef Navrátil.

Zámek se objevil v několika známých českých pohádkách. Mezi nejznámější patří například Princ a Večernice, Jak si zasloužit princeznu a Jezerní královna. Na zámek jsme vyrazili objednaným autobusem a cesta probíhala klidně. Na zámku nás přivítala princezna, která nás celým zámkem provedla. Dále se žáci seznámili s princem, kuchtíkem, králem, královnou a dalšími. Po prohlídce měly děti možnost projet se na koních v zámecké zahradě. A zahrát si několik pohybových her. Celý výlet se vydařil a moc se nám všem líbil.

Zpracovala Mgr. Jana Dobrovolská

[lnt_gallery id=“8400″]

VI.A, VI.B a VIII.A: TEPfaktorI.A: Planetárium