Úspěchy našich žáků: Obhájení prvenství ve školní florbalové lize 2015/2016

Pátý ročník školní florbalové ligy zná již svého vítěze. Zvítězil tým Štírů 10. ZŠ Kladno. 
Na druhém místě se umístil tým Nosorožců z 8. ZŠ Kladno a bronzovou příčku obsadil tým Jelenů ze 4. ZŠ Kladno, bramborovou medaili si odnesli Kozlové.

V sobotu 7. května 2016 se v hale Bios uskutečnilo vyvrcholení letošního ročníku ŠFL. Vítězem základní části letošního ročníku se stalo družstvo Kozlů (ZŠ Tuchlovice), náš tým se umístil na páté příčce. Sobotní program byl nabitý, čekal nás čtvrtfinálový vyřazovací zápas proti Tygrům. Náš odhodlaný tým smetl soupeře a zápas ukončil výhrou 3:0.

Odpoledne jsme nastoupili proti vítězi základní části, týmu Kozlů. Po obrovském boji jsme zdolali favorizovaný tým a vyhráli nejtěsnějším výsledkem 5:4. V týmu panovalo nadšení a euforie, celý tým byl odhodlán bojovat o nejlepší umístění, potvrdit loňský i předloňský triumf a vybojovat zlato.

Do finále jsme se postavili proti týmu Nosorožců. Byl to infarktový zápas, přestože jsme do utkání vkročili vítězně a vedli 2:0, soupeři se podařilo vyrovnat. Opět jsme šli do vedení a vedli 4:2. Situace se ale nevyvíjela podle našich představ, před koncem utkání jsme prohrávali 5:4. Do závěrečného hvizdu chybělo jen několik málo vteřin a Štíři vsítili vyrovnávací branku. O celkovém vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy. A v nich jsme byli úspěšnější, zvítězili jsme 7:6 a obhájili zlatou trofej.

Zlatý hattrick! Florbalisté naší školy pod vedením Mgr. Jana Zborky vyhráli potřetí za sebou pohár ŠFL a původně putovní pohár nám již zůstane.

Gratulujeme všem hráčům a především panu trenérovi Mgr. Zborkovi, který s dětmi celý rok usilovně trénoval a hrál všechna sobotní utkání.

Zvláštní poděkování patří sobotním „trenérům“ – Matouši Pastrňákovi, Štěpánu Mertovi, Marku Darsovi a Davidu Routovi, kteří svými radami, hecováním a podporou pomohli týmu Štírů vyhrát a obhájit tuto cennou trofej.

Děkujeme za nezapomenutelný sportovní zážitek a těšíme se na příští ročník.

Vítězná sestava školní florbalové ligy: Matěj Čermák (kapitán), Bára Čermáková, Tobiáš Chromý, Jan Marek, Jakub Marek, Ruslan Vetoshev, Štěpán Vimmer, Filip Darsa, Martin Čermák, Ondřej Nevoral, Filip Dostal, Dirk Drechsel, Artur Drnovec a Kamil Votava

Zpracovaly Mgr. Jana Havlůjová a Mgr. Eva Drechselová

[lnt_gallery id=“8012″]

Úspěchy našich žáků: Basketbalová školní liga 2016Exkurze, kterou si nelze „užít“