Úspěchy našich žáků: Okresní kolo ve vybíjené

Dne 29. dubna 2016 se dívky pátých ročníků zúčastnily okresního kola ve vybíjené. Z předešlého kola, kdy jsme věděly, že konkurence je opravdu vysoká a tak holky vzaly přípravu opravdu pečlivě. Sešlo se osm velice dobrých týmů. Dívky byly rozděleny na dvě skupiny po čtyřech týmech. První hru jsme vyhráli o „fous“, druhou jsme o hodně vybitých prohrály. Při poslední hře jsme věděly, že abychom mohly hrát o medaile, musíme se trochu vzchopit. Holky se opravdu snažily, co mohly a vyhrály naprosto s přehledem. Poustoupily jsme tedy mezi nejlepší čtyři týmy a hrálo se dál. První hru jsme také s naprostou převahou vyhrály a čekalo nás tedy pouze finále. V boji o první místo jsme opravdu hrály na maximum. Nakonec jsme měly o jednoho člena vybitého navíc a obsadily jsme tedy krásné druhé místo.

Chlapci se okresního kola zúčastnili 2. května 2016. Opět se sešlo osm dobrých týmů. No musíme uznat, že jsme se velice cítili jako družstvo, kterého by se měl každý bát. První zápas jsme prohráli a nevěděli jsme, kde se stala ta chyba. Kluci se však oklepali a všechny ostatní hry v jejich skupině vyhráli. Dostali jsme se tedy mezi nejlepší čtyři týmy. První zápas jsme sice prohráli, ale zde je velice nutné zmínit, že jsme odcházeli z této hry obdivováni publikem, které nám mnohokrát tleskalo z důvodu, že kluci se sami přiznali ke čtyřem vybitím, které rozhodčí neviděl. Nutno je tedy pochválit za fair play, které je cennější než medaile. Prohra nás sice mrzela a smířili jsme se s tím, že budeme bojovat za bronzovou medaili. Sebrali jsme tedy poslední síly a opravdu si odnesli bronz.

Děkujeme za tuto úspěšnou reprezentaci školy našim žákům ale také Mgr. Václavě Procházkové, která vede školní kroužek míčových her a na soutěž se s žáky připravovala.

Zpracovala Michela Pokorná

[lnt_gallery id=“7878″]

I.B: S Hurvínkem do divadlaII.A: Dravci