Lyžařský výcvikový kurz 2016

Den první: sobota 27. února 2016

Už jsme v Krakonošově! Cesta proběhla bez problémů, všichni „přežili“ přesun na chalupu, tedy obě chalupy, zvládli jsme vybalit, poskládat lyže v lyžárně, povečeřet, proběhla první přednáška s promítáním a zítra budeme Lyžařské desatero FIS aplikovat na sjezdovce.

A taky jsme vybalili sponzorské dary, velmi nás potěšily. Už zítra uvidíte, jak se nám hodí. První sponzorská podpora – napečeno od nejmenované babičky žákyně VII.C, už použito bylo… a vzkaz v jedné sponzorské krabici nás potěšil, dojal, povzbudil v naší učitelské práci, která je opravdu posláním, díky! Zítra už budou fotky lyžařské.

Den druhý: neděle 28. února 2016

Vzbudilo nás sluníčko, bílé svahy zářily (jen zkratka lesem ze sjezdovky k naší chalupě byla pouze přírodně zasněžená, tak tam nebylo tolik bílé nadílky jako tam, kde jsou zasněžovací děla) a Sněžka se nám celý den předváděla jako modelka na přehlídce. A nejdůležitější zpráva: Lyžujeme, všichni! Máme družstva (Krváci, Borůvky, Mirinda, Žlutí freerideři, Žlutomodří). A jak se dnes uvedla jenotlivá družstva při představování? Takhle…

– Žlutomodří jsou nej, lyžovat se naučej!

– Nazdar, my jsme Krváci, nejsme žádní feťáci, chceme hlavně spolupráci.

– Peršink (to je přzdívka pro nejmenovaného lyžaře od Žlutých freeriderů) to je pán, zastavil se o krám!

– Hej, hej, hej, borůvky jsou nej!

– Zelená je tráva. Modrá je obloha. Žluté je slunce. Červený jsou jahody. Fialový jsou hrozny. Oranžoví jsme my!

Pozdravujeme z Krakonošova všechny rodiče lyžařů, spolužáky a kolegy.

Den třetí: pondělí 29. února 2016

Po včerejší večerní přednášce o nebezpečí na horách a nevyzpytatelnosti horského počasí se dnes Krakonoš vyřádil. Ráno pěkná sněhová nadílka, ale sjezdovky skvěle upravené! A ta mlha! U Kostela jen tak trochu, ale Pomezky ukázaly, jak vypadá mlha hustá tak, že by se dala krájet. Dnes jsme velmi ocenili barevné rozlišení našich družstev a ukázala se užitečnost pořízení nových rozlišovacích sad pro potřeby TV a především pro potřeby kurzů a aktivit mimo školní prostředí.

A jaké děláme pokroky? Borůvky – úplně všichni jezdí nejen šikmo svahem, ale už zvládají oblouky, sjíždějí modrou sjezdovku a hlavně – umí jezdit na vleku! A další družstva v barvách nejen duhy? Posuďte sami, myslím, že vítězné gesto závodníků (hůlky zkřížené nad hlavou) jsou všeříkající.

Večer jsme měli první diskotéku, dokonce s živou hudbou! Pan číšník, který se o nás stará při servírování jídel je houslový virtuos, abslovent konzervatoře a ani Elias při odchodu z diskotéky neodolal a zahrál nám.

Sníh se stále sype a přibývá, snad nebudeme do rána zachumelení jako „u broučků“. Posíláme lyžařský pozdrav, protože už jsou lyžaři úplně všichni účastníci kurzu.

Tak tedy skol a pokračování zítra.

Den čtvrtý: úterý 1. března 2016

Dnes prašan asi 10 cm, Krakonoš nás má rád! Na sjezdovce „manšestr“ a to jsme si fakt užili celé dopoledne, protože tak, jak umí upravit svahy tady, to neumí nikde ne světě.

Všichni jezdí bezpečně, pilně pilují techniku carvingových oblouků, zastavování, jízdu v terénních nerovnostech a protože dnes byl třetí, tzv. kritický den, odpoledne jsme měli doplňkový program. Bowling, návštěva infocentra, potkali jsme i Krakonoše.

Při návratu z Pomezek nás pozdravilo sluníčko a večer začalo zase sněžit. Tak se těšíme na zítřejší lyžovačku a večerní program… To bude! Postavili jsme tým a zúčastníme se Noci loučí U kostela. Zdravíme rodiče, kolegy, spolužáky a vedení školy. A moc děkujeme našemu IT specialistovi, který zajišťuje on line přenos novinek z kurzu.

Den pátý: středa 2. března 2016

Dopolední lyžování bylo i se sluníčkem, zalyžovali jsme si i na další otevřené sjezdovce – a to pouze na přírodním sněhu. Borůvkám se tam moc líbilo a tak ochotně všichni pózovali fotografce výpravy.

Odpoledne byla mlha jako u Rákosníčka, zase jsme oceňovali barevné rozlišení jednotlivých družstev, kdy všichni zvládli odpolední lyžování parádně, i přes nepřízeň počasí nikdo nefňukal a nechtěl dřív ze sjezdovky.

A večer? O kousíček našemu týmu při Noci loučí unikla medailová pozice. Ale fanoušků jsme měli nejvíc a těch nejlepších!

Zítra se zase ozveme…

Den šestý: čtvrtek 3. března 2016

Zase nasněžilo… Na upraveném přírodním sněhu s tvrdým podkladem se lyžovalo krásně, užívali jsme si celé dopoledne výhledy na Sněžku a všichni (i Borůvky!) jezdíme bezpečně a ladně na sjezdovce U kostela 1000, obtížnost červená/modrá.

Také jsem měla v plánu, že vyfotím, jak nám tady vaří, ale než jsem stačila nachystat foťák, dnešní buchtičky se šodó byly pryč i s přídavky… U večeře jsem stihla zachytit jen poslední dvě sousta nejpomalejšího jedlíka. I to ale o něčem svědčí, vaří tady skvěle!

Odpoledne už jsme na sjezdovce trénovali správný náklon do oblouků pro zítřejší závod ve slalomu. Od devíti hodin máme rezervovaný slalomový svah s čipovou technologií a dojezd našich závodníků můžete sledovat na webových kamerách.

Pozdravujeme do nížin a zítra už budou i medaile…

Den sedmý: pátek 4. března 2016

Od rána sluníčko, mrzne… je krásně, hory nás mají rády, a Krakonoš obzvláště.

Dopoledne jsme závodili ve slalomu. Všichni ho bez kolize projeli, všichni závod dokončili a večer se rozdávaly diplomy, medaile a certifikáty. A kdo byl na stupních vítězů?

Kategorie dívky

1. místo – Nikola Dryjáková

2. místo – Kateřina Dostalová

3. místo – Adéla Povolná

Kategorie chlapci

1. místo – Matěj Čermák

2. místo – Jan Kopuletý

3. místo – Matěj Rybář

Absolutní pořadí závodníků podle časů

1. místo – Matěj Čermák

2. místo – Nikola Dryjáková

3. místo – Kateřina Dostalová

Závěřečné hodnocení kurzu bylo zakončeno diskotékou a pak jen zamáváme zasněženým svahům a jedeme domů.

Den osmý: sobota 5. března 2016

Návrat z hor… jsme všichni v pořádku doma.

Všem účastníkům kurzu, jejich rodičům a kolegům moc děkuji za to, že se celý kurz opravdu povedl. Děti z naší školy jsou ti nejlepší žáci i sportovci! Vážení rodiče, Vaše děti jsou odrazem Vaší výchovy a hluboce před Vámi smekám, vychováváte ze svých dětí dobré lidi. My se ve škole snažíme Vaše vedení z domova jen posilovat a snad se i nám, učitelům, daří podporovat v dětech to dobré, co do nich Vy vkládáte.

Dovolte mi ještě poděkovat všem, kteří se na zajištění kurzu podíleli, byli jste skvělý tým. Velké díky kolegyni Havlůjové, paní zdravotnici Ciplové, kolegům Zborkovi, Eisovi a vynikajícímu lyžařskému instruktorovi panu Abrhámovi.

V Malé Úpě zpracovala Mgr. Šárka Eisová

[lnt_gallery id=“5993″]

V.B: Velké prase v Londýně a housenkaVI.A: Zeměpis