V.B: Bruslení

Dne 14. prosince 2015 jsme se po první vyučovací hodině vydali bruslit na ledovou plochu na Náměstí starosty Pavla, kterou pro všechny nadšence zimních sportů připravilo naše město. Na bruslení jsme se vybavili jako správní bruslaři v nejteplejším oblečení, které jsme doma našli. Hned, jak jsme dorazili k ledové ploše, nandavali jsme helmy (následovala krátká diskuse, zda je lepší mít helmu, která mi nesluší než vypadat dobře na bruslích) a brusle, abychom neztráceli čas. Probruslili jsme celou hodinu a půl a doufali, že třída po nás zapomene přijít.

Po skončení bruslení nám smutek z konce vydržel jen chvíli. Přihopsala k nám plyšová pet lahev, která nás ihned zvala na další program, který si město Kladno pro školy připravilo. Zpočátku jsme byli trochu nedůvěřiví, jelikož jsme se obávali, že bychom se museli na výletě něco učit. Tento strach nás přešel hned u první soutěže, kde bylo úkolem projet s popelnicí překážkovou dráhu. U tohoto stanoviště se nasmála celá třída a několikrát jsme se k němu vraceli. Postupně jsme procházeli další stanoviště, kde jsme se učili, jak třídit odpad, k čemu se můžou odpadky dále využít a jaký to má vše smysl pro naši planetu. Na všech stanovištích jsme sbírali razítka za splněné úkoly a poté si šli vylosovat cenu na podium. Největší radost jsme měli z bloků, svačinových boxů a kasiček v podobě kontejnerů. Nakonec jsme se nenuceně mnoho naučili a nechtělo se nám vracet ani do školy. Angličtina je však také důležitá a tak jsme pospíchali zpět. Po výuce však někteří z nás ještě individuálně zamířili na náměstí, kde se programu zúčastnili opět.

Tento výlet jsme si velice užili a doufáme, že ledová plocha bude na náměstí opět příští rok a my ji budeme moc opět navštívit.

Zpracovala Michaela Pokorná

[lnt_gallery id=“4774″]

II.B: MikulášII.B: Bruslení