Studentské řádky: Čabárna (červen 2015)

Letos jsme se vydali s celou třídou na školní výlet na Čabárnu, což je vzdělávací středisko Aves. Těšili jsme se už z minulého roku, když to pan učitel Eis zamluvil. Je to kousek za Kladnem. Jeli jsme tam autobusem MHD, ale první autobus nám ujel, tak jsme museli čekat na druhý. Díky tomu jsme si nakoupili kraviny v Lídlu, někdo bonbony a já třeba párky. Pokoje na Čabárně byly skvělý, jsou tam dřevěné palandy a jmenují se podle stromů. My spali na pokoji Olšový. Oběd všem moc chutnal a tak jsme s plnými břichy museli odpočívat, abychom pak mohli sportovat. Byli jsme se podívat, jak se tu starají o zvířata. Většinu z nich našel někde někdo a zavolal stanici, ať si pro zvířata dojedou. Nejzajímavější byli sovy, sokol a nutrie. Kolem nás běhali jen tak zajíci, tak jsem si vzpomněl na hlášku ze seriálu Mach a Šebestová… zajíc žije v lese, žije v lese, žije v lese.

Pak jsme hráli hry, někdo hrál na schovku a několik statečných hrálo fotbal. Protože byl večer v TV důležitý zápas v hokeji, mohli jsme fandit. Samozřejmě Česku, ale bohužel jsme prohráli s Kanadou, asi jsme málo křičeli, i když pan správce říkal, že jsme překřičeli i toho nejukřičenějšího papouška.Všichni měli hodně zážitků a tak jsme si potají povídali dlouho do noci. Ráno jsme měli připravený ke snídani švédský stůl, snědli jsme všechny rohlíky, protože byly čerstvý a naše celá třída miluje rohlíky. Pak jsme měli naučný program o tom, co dělat, když jsou zvířata v nebezpečí, třeba když se pták zamotá do drátů. Na základě tohodle povídání jsme pak postavili tým a vymýšleli svou vlastní záchrannou stanici. Ta naše se jmenovala DPOPZ, což je Diagnosticky Prokázána Ordinace Pro Zvířata. To nás hodně bavilo, postavili jsme stanici z papíru a vyjeli i na záchranou akci. Měli jsme za úkol zachránit ptáka, který narazil do skla. Všem skupinám se povedlo úkol splnit. Zajímavý úkoly jsme měli i odpoledne, měli jsme najít místa v okolí a vyfotit je. Museli jsme se v týmu domlouvat a spolupracovat, to nám šlo dobře. Odpoledne jsme zase hráli fotbal, přidaly se i holky a pěkně nás kluky drtily. Asi z toho měly radost, protože se pak zakecaly v koupelně a málem ji vytopily. Asi chtěly být krásný, protože večer jsme měli diskotéku. Na to se všichni těšili, hlavně na ploužáky. Mohli jsme si pouštět i své písničky, což bylo super. Bavilo mě dělat DJ.

Nejhorší bylo balení před odjezdem, nevím, jak se to stalo, ale v pokoji bylo najednou nějak moc věcí a museli jsme hledat své oblečení. Škoda, že byl výlet tak krátký, příště bychom mohli jet klidně na celý týden, pokud by se našel odvážný učitel, který by to s naší třídou vydržel. Jsme hodně dobrá parta, myslim, že jsme chytrá třída, ale taky děsně zlobíme, hodně mluvíme a pořád se hejbeme.

Na závěr děkujeme za dotaci Komise RM pro životní prostředí MMK, díky které jsme na školu v přírodě vyrazili v tak hojném počtu.

Zpracoval Ondřej Štáfek

IV.C: Na lezecké stěněPrvní školní den 2015