Úspěchy našich žáků: Okresní kolo malá kopaná 2014/2015 – III. kategorie

Dne 21. května 2015 jsme zvítězili ve fotbalovém turnaji malé kopané v Kladně vedle 
Hlavního městského stadionu.

Od začátku turnaje jsme vůbec nepočítali s tím, že vyhrajeme. První zápas jsme otočili se 4. zakládní školou a to nás povzbudilo do dalšího zápasu se ZŠ Brandýsek. Ten jsme vyhráli se štěstím 1:0. Potom jsme porazili i favorizované Sportovní gymnázium 2:0 a měli jsme jistý postup ze skupiny z prvního místa. Hodně jsme se koukali na výsledky druhé skupiny, abychom nenarazili na 5. ZŠ Kladno. Poslední zápas jsme odehráli průměrně a potom jsme se připravovali na semifinále se ZŠ Slaný, které jsme opět vyhráli.

Nakonec bylo finále proti Sportovnímu gymnáziu, který vyhrál v zápase s 5. ZŠ. Na konci prvního poločasu jsme dali gól a celý zápas skončil 2:1 pro nás.

Kromě remízy s 1. ZŠ Amálská jsme vyhráli vše a odnesli jsme si medaile a pohár za první místo. Medaili dostal i pan učitel Mgr. Jan Zborka, který nás trénoval a podporoval po celou dobu.

Složení týmu:  Martin Plecitý – VI.C, Vojtěch Šašek – VII.B, David Routa – VII.B, František Stolár – VII.A, Petr Kopuletý – VII.A, Daniel Fáber – VII.A, Matěj Donát – VII.A, Filip Novák – VI.B, Oldřich Čermák – VII.A a Jan Zíka – VII.A

Zpracovali vítězové v malé kopané

V okresním kole malé kopané žáků 6. a 7. tříd se 21. května 2015 sešlo na hřišti SK Kladno celkem 10 mužstev. Mužstva byla rozlosována do dvou skupin po pěti. Žáci naší školy byli nalosováni do skupiny A, společně s 1. ZŠ Kladno, ZŠ Brandýsek, 4. ZŠ Kladno a především favorizovaným mužstvem Sportovního gymnázia.

Naši žáci v prvním utkání porazili 4. ZŠ Kladno 2:1 , pak zvítězili 1:0 nad ZŠ Brandýsek. S favority ze Sportovního gymnázia to vypadalo dlouho na bezbrankovou remízu. V závěru utkání vstřelili naši žáci dvě branky a zvítězili 2:0 a usadili se v čele skupiny A s 9 body. V závěrečném utkání skupiny remizovali s 1. ZŠ Kladno 0:0 a postoupili do semifinále z prvního místa.

V semifinále se utkali s 3. ZŠ Slaný a po kvalitním výkonu porazili soupeře 3:1 a postoupili do finále. Z druhého semifinále mezi 5. ZŠ Kladno a Sportovním gymnáziem postoupilo právě Sportovní gymnázium po vítězství 2:0. Ve finálovém utkání mezi naší školou a Sportovním gymnáziem se ujali vedení naši žáci a to po krásné kombinační akci zakončené střelou k tyči. Žákům Sportovního gymnázia se podařilo záhy vyrovnat na 1:1.

Asi jednu minutu před koncem se našim žákům podařil rychlý protiútok zakončený vítěznou brankou. Naši hráči tak získali nejen zlaté medaile, ale i pohár pro vítěze soutěže.

Trenéři: Mgr. Jan Eis, Petra Černá a Mgr. Jan Zborka

Zpracoval Mgr. Jan Zborka

[lnt_gallery id=“1449″]

60. výročí školy: AkademieÚspěchy našich žáků: Lucie Pospíšilová